Home arrow WC Sweden 2006 arrow Participants arrow Participants per country
Main Menu
Home
Photo Gallery
Calendar
Shop
Membership
Results
News
About us
Weblinks
Mugshots
Contact
Using photomaterial
Downloads
FAQ
Partners
Sitemap
WC Croatia 2014
Overview
August 17th
August 18th
August 19th
August 20th
August 21st
August 22nd
August 23rd
August 24th
EC Italy 2013
Overview
Login Form





Lost Password?
Participants per country
Participants per country

     
Australia / L'Australie / Australië    
Adam Bridges     AUS Recurve Junior Men
Adrian Harper AUS Compound Junior Men
Barbara McCusker AUS Barebow Women
Barry Hogan AUS Barebow Men
Chris Schach     AUS Compound Men
Clint Freeman AUS Compound Men
Diann Benson     AUS Compound Women
Grahame Benson AUS Compound Men
Jason Goss AUS Recurve Men
John Womersly AUS Jury of Apeal
Matthew Sims    AUS Recurve Junior Men
Michael Turner AUS Barebow Men
Susanne Womersley AUS Judge
Trudy Scott AUS Barebow Women
     
Austria / Autriche / Oostenrijk / Österreich  
Alexander Aichner AUT Coach
Elisabeth Grube AUT Recurve Women
Hans Jörg Kain AUT Compound Men
Petra Friedl AUT Compound Women
Reingild Linhart AUT Barebow Women
Sabine Mayrhofer AUT Recurve Women
Tom Bil AUT Team Captain
     
Belgium / Belgique / België     
David Bottiau BEL Barebow Men
Ernest Martens BEL Coach
Francis Buggehout BEL Team Captain
Francis Notenboom BEL Recurve Men
Gert Vermeiren BEL Compound Men
Gladys Willems BEL Compound Women
Jean Michel Piquet BEL Recurve Men
José Cuypers BEL Coach
Marina Prelipcean BEL Recurve Women
Sebastien Denayer BEL Compound Men
Vincent Vandervelden BEL Compound Men
     
Canada / Canada / Canada /    
Richard Scammel  CAN Compound Men
Wayne Fleet     CAN Compound Men
     
Chine / Chinois / China /中国    
Xiuzhi Zhang CHN Judge
     
Croatia / Croatie / Kroatië / Republika Hrvatska  
Alojz Mauser CRO Judge alt 3
Drasko Mihinjac CRO Barebow Men
Ivana Buden CRO Compound Women
Josip Jakopovic CRO Recurve Junior Men
Mladen Cica     CRO Barebow Men
Tanja Zorman CRO Compound Junior Women
Zdenko Videc   CRO Barebow Men
     
Czech Republic / République Tchèque / Tsjechische Republiek / Česko
Jan Procházka CZE Compound Men
Michal Sot CZE Barebow Junior Men
Milan Hladil CZE Barebow Men
Rickard Pokorny  CZE Barebow Men
     
Denmark / Danemark / Denemarken / Danmark  
Hendrik Toft DEN Team Captain
Mads Nörgaard DEN Compound Men
Mikkel Nörgaard DEN Compound Junior Men
Niels Baldur DEN Compound Men
Sanne Rahbek DEN Coach
Tom Henriksen DEN Compound Men
     
Spain / Espagne / Spanje / España    
Ana Lacosta Lopez-Alda ESP Compound Women
Fernando Fatas Ibañez ESP Compound Men
Flor Muñoz Picazo ESP Compound Women
José Duo Martinez ESP Compound Men
José Luis Aguar Harrando ESP Compound Men
Josep Gregori ESP Team Captain
Xavier Ribatallada Espasa ESP Barebow Men
     
Faroe Islands / Iles Féroé / Faroër Eilanden / Faeröer
Schandorff Vang FER Judge alt1
     
Finland / Finlande / Finland / Suomi    
Anne Laurila FIN Compound Women
Anne Viljanen FIN Barebow Women
Carita Jussila FIN Recurve Women
Esa Rantanen FIN Recurve Men
Jari Haavisto FIN Compound Men
Jari Onatsu FIN Barebow Men
Juho Poikulainen FIN Compound Men
Juuso Huhtala FIN Recurve Junior Men
Pasi Ahjokivi FIN Barebow Men
Petri Malinen FIN Recurve Men
Rasmus Kullström FIN Compound Junior Men
Sami Erjansalo FIN Compound Men
Sune Lindberg FIN Barebow Men
Timo Rantanen FIN Team Captain
     
France / France / Frankrijk     
Aurore Trayan FRA Compound Women
Christine Gauthé FRA Barebow Women
Christophe Clément FRA Barebow Men
Florian Faucheur FRA Compound Men
Françoise Volle FRA Compound Women
Hervé Dardant FRA Compound Men
Jean-Pierre Galeyrand FRA Judge alt 2
Laure Barczynski FRA Recurve Women
Lionel Torres   FRA Recurve Men
Nicolas Gaudron FRA Recurve Men
Sophie Dodemont FRA Recurve Women
Stéphane Dardenne FRA Compound Men
     
Great Britain / Grande-Bretagne / Groot Brittannië 
Alan Wills GBR Recurve Men
Amy Oliver GBR Recurve Women
Andrew Rees GBR Barebow Men
Ann Hartfield GBR Coach
Bryn Fitzgerald GBR Compound Junior Men
Chris White GBR Compound Men
Daniel Thomas GBR Barebow Junior Men
Derrick J. Lovell GBR Judge
Gloria Mead GBR Recurve Women
Jan Howells GBR Compound Women
Jane Rees GBR Barebow Women
Jeff Williams GBR Barebow Men
John Hartfield GBR Coach
Jonathan Shales GBR Recurve Men
Marian Howells GBR Barebow Women
Maryann Richardson GBR Compound Women
Masimo Vencato GBR Medical
Naomi Folkard GBR Recurve Women
Nicola Simpson GBR Compound Women
Peter Mulligan GBR Barebow Men
Ray Howells GBR Team Captain
Simon Froggatt GBR Compound Men
Stephen Gooden GBR Compound Men
Tapani Kalmaru GBR Barebow Junior Men
Tim Mundon GBR Recurve Men
     
Germany / Allemagne / Duitsland / Bundesrepublik Deutsland
Andreas Franzen GER Compound Men
Axel Langweige GER Compound Men
Ernst Crome GER Barebow Men
Heidi Mittermaier GER Recurve Women
Heike Ehrlich GER Compound Women
Henning Lüpkemann GER Recurve Men
Jutta Schneider-Borns GER Barebow Women
Karl Heinz Bode GER Coach
Karl-Heinz Clauter GER Barebow Men
Manfred Weinlich GER Judge
Manuela Kaltenmark GER Recurve Women
Martina Schacht GER Compound Women
Monika Jentges GER Barebow Women
Roland Pepperl GER Compound Men
Sebastian Rohrberg GER Recurve Men
Silke Höttecke GER Compound Women
Sybylla Crome GER Coach
     
Hungary / Hongrie / Hongarije / Magyarország  
Balazs Berencsi  HUN Compound Junior Men
Geza Kuti HUN Barebow Men
Istvan Kakas HUN Barebow Men
József Berényi HUN Compound Men
Tibor Ondrik    HUN Recurve Men
Zsofia Gyenge HUN Compound Junior Women
     
Ireland / Irlande / Ierland / Éire    
Rohan O'Duill IRL Barebow Men
     
Isreal / Israël / Israël / Yisra'el / ישראל    
Eric Soroker ISR Compound Men
Franck Karsenty ISR Compound Men
Ron Saar ISR Judge
Samuel Saban ISR Barebow Men
     
Italy / Italie / Italië / Italia    
Alvise Bertolini ITA Recurve Men
Amalia Stucchi   ITA Compound Women
Anastasia Anastasio  ITA Compound Junior Women
Andrea Rossi ITA Fysio
Antonella Doni  ITA Compound Women
Antonio Biagi  ITA Compound Men
Antonio Pompeo ITA Compound Men
Carla Frangilli ITA Recurve Junior Women
Daniele Raffolin ITA Compound Junior Men
Ferruccio Berti  ITA Barebow Men
Frasco Lunelli ITA Recurve Men
Giorgio Botto ITA Technical assistance
Guiseppe Seimandi     ITA Barebow Men
Irene Franchini  ITA Recurve Women
Jacopo Bennati  ITA Recurve Junior Men
Jessica Tomasi ITA Recurve Women
Lucia Albero ITA Barebow Women
Luciana Pennacchi ITA Barebow Women
Luigi Vella ITA Technical
Marco Plebani ITA Compound Men
Mattia Careggio ITA Barebow Junior Men
Michele Frangilli ITA Recurve Men
Roberto Gotelli ITA Team Captain
Sergio Massimo Cassiani ITA Barebow Men
Vincenzo Scaramuzza ITA Coach
Viviana Demarcus ITA Barebow Junior Women
     
Japan / Japon / Japan / Nihon-koku / 日本国  
Furukawa Junko JPN Compound Women
Kumazawa Norijo JPN Barebow Women
Mogi Tomohiro JPN Coach
Shinji Egashira JPN Judge
Shiota Koichi JPN Recurve Men
Suzumura Kenji JPN Team Captain
Tsukamoto Yasushi     JPN Compound Men
     
Luxembourg / Luxembourg / Luxemburg / Lëtzebuerg
Tim Goodwin LUX Compound Men
     
Mexico / Mexique / Mexico / México    
Ruben Ochoa MEX Compound Men
     
Myanmar / Myanmar / Myanmar / Myanma  
Myat Thu Ya Soe MYA Judge
     
Netherlands / Pays Bas / Nederland / Nederland  
Anton van Berkel NED Team Captain
Gerard Koonings NED Recurve Men
Guido van den Bosch NED Compound Men
Inge Enthoven NED Compound Women
René Paul Koot NED Judge
Twan Cleven NED Barebow Men
     
Norway / Norvège / Noorwegen / Norge    
Anne M Nosset   NOR Compound Junior Women
Bjørn Mikalsen NOR Team Captain
Helge Husa NOR Compound Junior Men
Magnar Smördal  NOR Compound Men
Magnus Klipper NOR Recurve Junior Men
Mats-Inge Smördal NOR Compound Men
Njäl Åmås  NOR Recurve Junior Men
Odd E. Djöseland NOR Recurve Men
Robert Landskaug NOR Recurve Junior Men
Morten Wilmann NOR  Judge Chairman
     
New Zealand / Nouvelle-Zélande / Nieuw-Zeeland / New Zealand / Aotearoa
Carole Ann Hicks NZL  Judge
     
Serbia and Montenegro / Sebie et Monténégro / Servie en Montenegro / Crna Gora / Црна Гора
Ljubisa Urosevic SCG Compound Men
     
Singapore / Singapour / Singapore /  Singapura / Xinjiapo / 新加坡 / Singapore
Fai Keong Leong  SIN Judge
     
Slovenia / Slovénie / Slovenië / Slovenija  
Andreja Izgorsek SLO Barebow Women
Daniel Breznik SLO Compound Men
Dejan Sitar SLO Compound Men
Dolores Cekada SLO Recurve Women
Irena Rosa SLO Judge
Jadran Čekada SLO Team Captain
Jadran Lukancic SLO Recurve Men
Janez Jelenc SLO Team Captain Juniors
Luka Kern SLO Recurve Junior Men
Maja Marcen SLO Compound Women
Manca Leben SLO Barebow Junior Women
Marjan Podrzaj SLO Barebow Men
Matija Zlender SLO Recurve Men
Matjaz Kern SLO Compound Junior Men
Mihael Kosec SLO Barebow Men
Petra Krt SLO Barebow Junior Women
Rok Mazgon SLO Recurve Men
Urban Jelenc SLO Barebow Junior Men
Uros Kricka SLO Compound Men
     
Slovakia / Slovaquie / Slowakije / Slovensko  
Milan Bombuskar  SVK Compound Men
Miroslav Bojcun  SVK Compound Men
Vladimir Masaryk SVK Compound Men
     
Sweden / Suède / Zweden / Sverige    
Andreas Mouwitz SWE Barebow Junior Men
Andreas Norén SWE Compound Men
Annika Åhlund   SWE Barebow Women
Björn Jansson SWE Recurve Men
Christian Hedwall SWE Compound Junior Men
Christopher Fasth SWE Recurve Junior Men
Elin Kättström SWE Recurve Women
Erik Jonsson SWE Barebow Men
Erika Seger SWE Barebow Junior Women
Fredrik Lindblad SWE Compound Men
Göran Bjerendal SWE Recurve Men
Gullimar Ǻkerlund SWE Coach
Ingrid Kihlander SWE Recurve Women
Ingrid Olofsson SWE Compound Women
Isabell Danielsson SWE Compound Women
Jesper Danielsson SWE Recurve Junior Men
Jimmy Forsbäck SWE Recurve Men
Lars Eggestig    SWE Recurve Junior Men
Malin Johansson SWE Compound Junior Women
Malin Wallin SWE Recurve Junior Women
Martin Ottosson SWE Barebow Men
Mathias Larsson SWE Barebow Men
Mikael Roos SWE Compound Junior Men
Morgan Lundin SWE Compound Men
Per Edling SWE Team Captain
Petra Ericsson SWE Recurve Women
Robert Danielsson SWE Compound Junior Men
Sara Emanuelsson SWE Barebow Junior Women
Stefan Andersson SWE Coach
Susanne Lundgren SWE Coach
Ulrika Sjövall SWE Compound Women
     
Chinese Taipei / Taïwan / Taiwan / Táiwān / 台湾  
Chang Chun-Jui TPE Recurve Junior Men
Gao Si-Lun TPE Barebow Junior Women
Lin Huai-Hsien TPE Barebow Men
Wai Tzu-Feng     TPE Recurve Women
Wang Chih-Hao   TPE Compound Men
     
United States / Etas Unis / Amerika / United States of America
Alden Harris    USA Recurve Junior Men
Aya LaBrie USA Compound Women
Becky Nelson-Harris USA Barebow Women
Benjamin Human  USA Compound Junior Men
Charlie Ward     USA Compound Junior Men
Darin Cooper  USA Compound Men
Dave Cousins USA Compound Men
Debbie Krienke USA Recurve Women
Harold Rush USA Barebow Men
Jahna Davis USA Compound Women
Jamie Van Natta USA Compound Women
Joe McGlyn USA Recurve Men
John Dudley USA Compound Men
Joseph Human     USA Compound Junior Men
Julie Robinson USA Barebow Women
Mark Applegate USA Barebow Men
Marty Swanson  USA Judge
Melanie DeBusk USA Recurve Women
Nancy Zorn USA Recurve Women
Rick McKinney USA Recurve Men
Ty Pelfrey USA Barebow Men
Vic Wunderle USA Recurve Men
 
  • English
  • Dutch
  • Francais
Calendar of events
Nov 2017
S M T W T F S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Full Calendar
Upcoming events
Next field
Count to
20. August 2014, 10:00
Time left
0 days
0 hours
0 minutes
Who's Online
Visitors
Visitors: 37431854
HenZ