Home arrow Sitemap
Main Menu
Home
Photo Gallery
Calendar
Shop
Membership
Results
News
About us
Weblinks
Mugshots
Contact
Using photomaterial
Downloads
FAQ
Partners
Sitemap
WC Croatia 2014
Overview
August 17th
August 18th
August 19th
August 20th
August 21st
August 22nd
August 23rd
August 24th
EC Italy 2013
Overview
Login Form





Lost Password?
1st Elimination Round

BAREBOW JUNIOR WOMEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  18 Elenora Strobbe ITA         1
  1 Nina Vavtar SLO         2
                 
                 
BAREBOW WOMEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  72 Anne Viljanen FIN 158 17 10   1
  39 Monika Jentges GER 148 12 5   2
  131 Christine Gauthé FRA 146 11 2   3
  77 Annika Åhlund SWE 145 14 6   4
  100 MaryAnn Richardson GBR 141 12 4   5
  20 Luciana Pennacchi ITA 138 10 2   6
  2 Andreja Izgoršek SLO 136 11 5   7
  126 Chantal Porte FRA 135 11 5   8
  52 Erika Papp HUN 131 7 3   9
  99 Jane Rees GBR 124 9 5   10
  163 Niamh Bhreathnach IRL 124 8 3   11
  142 Anica Lacković  CRO 123 9 2   12
  19 Roberta Bonini ITA 118 5 4   13
  141 Milvija Kokić Baćac  CRO 109 8 3   14
  155 Cristina González ESP 107 5 2   15
  167 Zhanna Tukhalova RUS 77 1 1   16
                 
BAREBOW JUNIOR MEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  21 Mattia Gareggio ITA         1
  78 Andreas Mouwitz SWE         2
  3 Urban Jelenc SLO         3
  116 Jan Glinz CZE         4
                 
                 
BAREBOW  MEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  80 Mathias Larsson SWE 169 25 12   1
  79 Erik Jonsson SWE 167 24 13   2
  73 Pasi Ahjokivi FIN 164 22 4   3
  24 Giuseppe Seimandi ITA 164 21 10   4
  81 Mikael Olsson SWE 161 19 7   5
  22 Antonio Bianchini ITA 157 15 3   6
  23 Mario Orlandi ITA 155 16 8   7
  40 Josef Meyer GER 151 15 3 5 8
  117 Milan Hladil CZE 151 16 5 4 9
  120 Hans van Hout NED 151 11 4 3 10
  4 Mihael Kosec SLO 150 13 7   11
  5 Maksi Muznik SLO 149 13 3   12
  102 Tim Mundon GBR 147 13 2   13
  41 Ladislav Voboril GER 146 10 3   14
  54 Kakas István HUN 142 14 4   15
  93 Franz Haberler AUT 133 7 5   16
                 
RECURVE JUNIOR WOMEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  118 Eva Spálenková CZE         1
  025 Stefania Rolle ITA         2
  006 Petra Krt SLO         3
  074 Reetta Ylöstalo FIN         4
                 
RECURVE WOMEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  027 Jessica Tomasi ITA 167 23 12   1
  044 Lisa Unruh GER 159 18 7   2
  104 Amy Oliver GBR 159 16 8   3
  042 Dr. Ute Fleischer GER 158 19 7   4
  026 Cristina Ioriatti ITA 158 17 7   5
  128 Carole Ferriou FRA 157 17 6   6
  007 Dolores Čekada SLO 156 18 5   7
  043 Manuela Kaltenmark GER 155 15 8   8
  060 Marina Prélipcean BEL 153 15 5   9
  103 Michelle Kiddy GBR 142 9 4   10
  146 Dubravka Kiđemet  CRO 141 11 2   11
  082 Susanne Lundgren SWE 140 10 1   12
  105 Michelle Worthington GBR 130 10 2   13
  169 Ekaterina Volkova  RUS 121 5 1   14
                 
                 
                 
RECURVE JUNIOR MEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  083 Sebastian Djerf SWE 164 26 13   1
  106 Mark Nesbitt GBR 164 22 14   2
  114 Robert Landskaug NOR 159 17 7   3
  107 Chris Wells GBR 153 15 7   4
  147 Vedran Orlić CRO 153 14 3   5
  028 Jacopo Bennati ITA 151 15 6   6
  008 Peter Strušnik SLO 149 13 2   7
  095 Martin Scherz AUT 143 20 3   8
  061 Jonas van den Bempt BEL 131 6 3   9
                 
RECURVE  MEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  046 Sebastian Rohrberg GER 175 31 17   1
  085 Björn Jansson SWE 172 29 10   2
  030 Francesco Lunelli ITA 171 29 12   3
  121 Gerard Koonings NED 171 27 10   4
  129 Cedric Byrotheau FRA 171 27 10   5
  045 Henning Lüpkemann GER 170 27 15   6
  029 Alvise Bertolini ITA 169 25 11 X 7
  011 Matija Žlender SLO 169 26 18 5 8
  010 Ivan Muznik SLO 169 27 13 4 9
  109 Jon Shales GBR 168 26 14   10
  063 Jean-Michel Piquet BEL 167 25 10   11
  009 Rok Mažgon SLO 166 24 16   12
  125 Christophe Adam FRA 166 23 10   13
  096 Heribert Dornhofer AUT 166 23 5   14
  108 Peter Mulligan GBR 163 22 10   15
  062 Dirk Aerts BEL 156 17 5   16
                 
COMPOUND JUNIOR WOMEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  086 Malin Johansson SWE         1
  064 Sarah Prieels BEL         2
  056 Zsófia Gyenge HUN         3
  150 Matea Kolarek CRO         4
  012 Katja Krt SLO         5
  032 Anastasia Anastasio  ITA          6
                 
COMPOUND WOMEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  097 Petra Friedl AUT 177 33 21   1
  048 Silke Höttecke GER 177 33 17   2
  088 Ingrid Olofsson SWE 177 33 17   3
  133 Françoise Volle FRA 177 33 17   4
  132 Aurore Trayan FRA 176 32 22   5
  122 Inge Enthoven NED 175 31 16   6
  034 Amalia Stucchi ITA 174 31 18   7
  075 Anne Laurila FIN 174 30 17   8
  049 Martina Schacht GER 173 29 18   9
  013 Maja Marcen SLO 173 29 11   10
  151 Ivana Buden  CRO 172 31 19   11
  047 Heike Ehrlich GER 172 29 11   12
  159 Ana Lacosta ESP 171 27 15   13
  087 Isabell Daniellson SWE 171 27 15   14
  110 Tracey Anderson GBR 169 26 17   15
  160 Flor Muñoz ESP 169 26 17   16
                 
COMPOUND JUNIOR MEN            
                 
  Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
        Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  089 Mikael Roos  SWE          1
  068 Mikkel Nørgaard  DEN          2
  112 Alex Bridgman  GBR          3
  035 Daniele Raffolini  ITA          4
  057 Balázs Berencsi  HUN          5
  014 Matjaž Kern  SLO          6
                 
COMPOUND MEN            
                 
Final Reg.No. Name Country  1st Elimination Round  
Rank       Score 5 X   shoot  Rank after 1st
              off elimination
  091 Morgan Lundin SWE 180 36 30   1
  069 Niels  Baldur DEN 180 36 28   2
  113 Gary Cole GBR 180 36 28   3
  070 Tom Henriksen DEN 180 36 16   4
  090 Jari Hjerpe SWE 179 35 24   5
  092 Andreas Norén SWE 179 35 23   6
  135 Jean - Paul Laury FRA 179 35 22   7
  130 Florian Faucheur FRA 178 34 23   8
  140 Frank Karsenty ISR 177 33 23   9
  051 Roland Pepperl GER 177 33 20   10
  016 Uroš Krička SLO 177 33 20   11
  123 Johan van Dongen NED 177 33 18   12
  050 Axel Langweige GER 176 32 20   13
  017 Dejan Sitar SLO 176 32 18   14
  134 Hervé Dardant FRA 174 30 18   15
  038 Antonio Pompeo ITA 173 29 23   16
 
  • English
  • Dutch
  • Francais
Album: GZ
Calendar of events
Sep 2017
S M T W T F S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Full Calendar
Upcoming events
Next field
Count to
20. August 2014, 10:00
Time left
0 days
0 hours
0 minutes
Who's Online
Visitors
Visitors: 36398526
HenZ