Home arrow Sitemap
Main Menu
Home
Photo Gallery
Calendar
Shop
Membership
Results
News
About us
Weblinks
Mugshots
Contact
Using photomaterial
Downloads
FAQ
Partners
Sitemap
WC Croatia 2014
Overview
August 17th
August 18th
August 19th
August 20th
August 21st
August 22nd
August 23rd
August 24th
EC Italy 2013
Overview
Login Form





Lost Password?
Participants EC 2009 per country

Participants per country

  Name Country Category
Austria / Autriche / Oostenrijk / Österreich 
  Andrea  Raigel AUT Barebow Women
  Franz Haberler AUT Barebow Men
  Heribert Dornhofer AUT Recurve  Men
  Silvia Barckholt AUT Compound Women
  Gerald Bernhuber AUT Compound Men
  Markus Gritsch AUT Compound Men
  Armin Ortner AUT Compound Men
       
Belgium / Belgique / België     
  Zoé Göbbels BEL Recurve Women
  David Bottiau BEL Barebow Men
  Sébastien Denayer BEL Compound Men
  Vincent Vandervelden BEL Compound Men
       
Croatia / Croatie / Kroatië / Republika Hrvatska
  Vedran Orlic CRO Recurve  Junior Men
       
Czech Republic / République Tchèque / Tsjechische Republiek / Česko
  Lukáš Górecki CZE Barebow Junior Men
  Milan Hladil CZE Barebow Men
  Richard Kocourek CZE Barebow Men
  Luděk Zimmer CZE Barebow Men
  Jana Bednářová CZE Recurve Women
  Aleš Vankát CZE Compound Men
       
Denmark / La Danemark / Denemarken / Danmark
  Tom Henriksen DEN Compound Men
       
Spain / Espagne / Spanje / España  
  Xavier Ribatallada ESP Barebow Men
  Manel Saldaña ESP Barebow Men
  Flor Muñoz ESP Compound Women
  Ana Maria Lacosta ESP Compound Women
  José Luis Aguar ESP Compound Men
  José  Dúo ESP Compound Men
  Fernando Fatás ESP Compound Men
       
Finland / Finlande / Finland / Suomi  
  Anne Viljanen FIN Barebow Women
  Pasi Ahjokivi FIN Barebow Men
  Jonna Raivio FIN Recurve Women
  Vesa Tarhala FIN Recurve Men
  Anne Lantee FIN Compound Women
  Hannu Kari FIN Compound Men
  Timo Rantanen FIN Compound Men
       
France / France / Frankrijk    
  Lucas le Baut FRA Barebow Junior Men
  Raphaël Petit-Minuesa FRA Barebow Junior Men
  Manon Silva FRA Recurve Junior Women
  Jeoffrey Bénédic FRA Recurve Junior Men
  Christine Gauthé FRA Barebow Women
  Véronique Grimault FRA Barebow Women
  Christophe Clément FRA Barebow Men
  Bernard Dumon FRA Barebow Men
  Carole Ferriou FRA Recurve Women
  Cédric Byrotheau FRA Recurve Men
  Nicolas Gaudron FRA Recurve Men
  Chrystelle Garitat FRA Compound Women
  Bruno Brouillé FRA Compound Men
  Jean-Paul Laury FRA Compound Men
       
Great Britain / Grande-Bretagne / Groot Brittannië
  Elizabeth Rees GBR Barebow Women
  Louise Rees GBR Barebow Women
  Mark Nesbitt GBR Recurve Junior Men
  Daisy Clark GBR Compound Junior Women
  Victoria Kalmaru GBR Barebow Women
  Robert Mallon GBR Barebow Men
  Michelle Kiddy GBR Recurve Women
  Amy Oliver GBR Recurve Women
  Jackie Wilkinson GBR Recurve Women
  Peter Frost GBR Recurve Men
  Jon Shales GBR Recurve Men
  Tracey Anderson GBR Compound Women
  Christie Westman GBR Compound Women
  Tapani Kalmaru GBR Compound Men
  Chris White GBR Compound Men
       
Germany / Allemagne / Duitsland / Bundesrepublik Deutschland
  Manja Conrad GER Barebow Women
  Monika Jentges GER Barebow Women
  Thomas Bausch GER Barebow Men
  Josef Meyer GER Barebow Men
  Ute Fleischer GER Recurve Women
  Lisa Unruh GER Recurve Women
  Sven Giesa GER Recurve Men
  Sebastian Rohrberg GER Recurve Men
  Silke Höttecke GER Compound Women
  Ulrike Wiese GER Compound Women
  Jens Asbach GER Compound Men
  Axel Langweige GER Compound Men
       
Hungary / La Hongrie / Hongarije / Magyarország 
  István Kakas  HUN Barebow Men
  Géza Kuti HUN Barebow Men
  Tibor Ondrik HUN Compound Men
       
Israel / Israël / Israël / ישראל    
  Samuel Saban ISR Barebow Men
  Matzkin Guy ISR Recurve Men
  Franck Karsenty ISR Compound Men
       
Italy / Italie / Italië / Italia     
  Stefano Iaccarino ITA Barebow Junior Men
  Gaia Cristiana Miria ITA Recurve Junior Women
  Marco Morello ITA Recurve Junior Men
  Elisabetta Landi ITA Compound Junior Women
  Luca Fanti ITA Compound Junior Men
  Debora Gambetti ITA Barebow Women
  Luciana Pennacchi ITA Barebow Women
  Eleonora Strobbe ITA Barebow Women
  Daniele Belotti ITA Barebow Men
  Sergio Massimo Cassiani ITA Barebow Men
  Giuseppe Seimandi ITA Barebow Men
  Irene Franchini ITA Recurve Women
  Jessica Tomasi ITA Recurve Women
  Alvise Bertolini ITA Recurve Men
  Michele Frangilli ITA Recurve Men
  Giuliano Palmioli ITA Recurve Men
  Amalia Stucchi ITA Compound Women
  Roberta Telani ITA Compound Women
  Silvio Giocelli ITA Compound Men
  Alessandro Lodetti ITA Compound Men
  Antonio Pompeo ITA Compound Men
       
Montenegro / Monténégro / Montenegro / Црна Гора
  Nenad Pavličić MNE Compound Men
  Milan Šekularac MNE Compound Men
       
Norway / Norvège / Noorwegen / Norge  
  Marius Halvorsen NOR Recurve Junior Men
  Eivind Lie NOR Recurve Junior Men
  Jonathan Waggestad NOR Recurve Junior Men
  Sigmund Lindberget NOR Recurve Men
  Roger Eilertsen NOR Compound Men
       
Slovenia / Slovénie / Slovenië / Slovenija
  Aleš Marinko SLO Barebow Junior Men
  Aja Janežič SLO Compound Junior Women
  Andreja Izgoršek SLO Barebow Women
  Nina Vavtar SLO Barebow Women
  Mihael Kosec SLO Barebow Men
  Marjan Podržaj SLO Barebow Men
  Dolores Čekada SLO Recurve Women
  Matija Žlender SLO Recurve Men
  Toja Černe SLO Compound Women
  Maja Marcen-Pavlin SLO Compound Women
  Žare Kranjc SLO Compound Men
  Uroš Krička SLO Compound Men
  Dejan Sitar SLO Compound Men
       
Switzerland / Suisse / Zwitserland / Schweiz
  Viktor Erb SUI Compound Men
       
Sweden / Suède / Zweden / Sverige  
  Kalle Puman SWE Barebow Junior Men
  Sebastian Djerf SWE Recurve Junior Men
  Christoffer Rönnow SWE Compound Men
  Erik Jonsson SWE Barebow Men
  Bobby Larsson SWE Barebow Men
  Martin Ottosson SWE Barebow Men
  Christine Bjerendal SWE Recurve Women
  Elin Kättström SWE Recurve Women
  Göran Bjerendal SWE Recurve Men
  Björn Jansson SWE Recurve Men
  Isabell Danielsson SWE Compound Women
  Malin Johansson SWE Compound Women
  Morgan Lundin SWE Compound Men
       
  Friedrich Karle   Head Judge
  Andjelko Praskel   Judge
  Aurel Robu   Judge
  Jean-Claude Lapostolle   Judge
  Klaus Lykkebaek   Judge
  Maren Haase   Judge
  Richard Breese   Judge
  Svetlana Vran   Judge
  Vladimir Šincek   Judge
       
  Trudy Medwed   Technical Delegate
 
  • English
  • Dutch
  • Francais
Album: GZ
Calendar of events
Sep 2017
S M T W T F S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Full Calendar
Upcoming events
Next field
Count to
20. August 2014, 10:00
Time left
0 days
0 hours
0 minutes
Who's Online
Visitors
Visitors: 36398480
HenZ