Home
Main Menu
Home
Photo Gallery
Calendar
Shop
Membership
Results
News
About us
Weblinks
Mugshots
Contact
Using photomaterial
Downloads
FAQ
Partners
Sitemap
WC Croatia 2014
Overview
August 17th
August 18th
August 19th
August 20th
August 21st
August 22nd
August 23rd
August 24th
EC Italy 2013
Overview
Login Form





Lost Password?
Participants WC 2010 per country

Participants per country

 

  Name Country Category          
AUS Australia / Australie / Ausztrália            
  Barbara Mccusker AUS Barebow Women          
  Trudy Scott AUS Barebow Women          
  Michael Fisher AUS Barebow Men          
  Michael Turner AUS Barebow Men          
  Mitchell James AUS Recurve Junior Men          
  Jarrod Nicholson AUS Recurve Junior Men          
  Andrew Bradley AUS Compound Junior Men          
  Harry Neve AUS Compound Junior Men          
  Diann Benson AUS Compound Women          
  Annette Coutts AUS Compound Women          
  Leigh Cornish AUS Compound Men          
                 
AUT Austria / L'Autriche / Ausztria            
  Andrea  Raigel AUT Barebow Women          
  Franz Haberler AUT Barebow Men          
  August Kerschbacher AUT Barebow Men          
  Elisabeth  Grube AUT Recurve Women          
  Theresa Rasinger AUT Recurve Women          
  Heribert Dornhofer AUT Recurve Men          
  Petra Goebel AUT Compound Women          
  Gerald Bernhuber AUT Compound Men          
  Bruno Kobath AUT Compound Men          
                 
BEL Belgium / La Belgique / Belgium            
  Zoé  Göbbels BEL Recurve Junior Women          
  Marina Prélipcean BEL Recurve Women          
  Gladys Willems BEL Compound Women          
  Sébastien Denayer BEL Compound Men          
  Vincent Vandervelden BEL Compound Men          
                 
CAN Canada / Canada / Kanada            
  Claude Langlois CAN Compound Men          
                 
CRO Croatia / La Croatie / Horvátország            
  Vedran Orlić CRO Recurve Junior Men          
  Deni Babok CRO Compound Junior Men          
  Dogamoj Buden CRO Compound Junior Men          
  Ivana Buden CRO Compound Women          
  Robert Brnad CRO Compound Men          
  Alen Kidemet CRO Compound Men          
                 
CZE Czech Republic / Républiqe Tchèque / Cseh Köztársaság          
  Milan Hladil CZE Barebow Men          
  Richard Kocourek CZE Barebow Men          
  Luděk Zimmer CZE Barebow Men          
  Petr Rada CZE Recurve Junior Men          
  Aleš Vankát CZE Compound Men          
                 
ESP Spain / L'Espagne / Spanyolország            
  Sebastian Juanola Codina ESP Barebow Men          
  Javier Senosiain ESP Recurve Men          
  Ana María Lacosta López-Alda ESP Compound Women          
  Flor Muñoz ESP Compound Women          
  Antonio Alvarez ESP Compound Men          
  José Maria Rodriquez ESP Compound Men          
                 
FIN Finland / La Finlande / Finnország            
  Anne Viljanen FIN Barebow Women          
  Pasi Ahjokivi FIN Barebow Men          
  Hannu Nevalainen FIN Recurve Men          
  Jari Sarkilampi FIN Recurve Men          
  Vesa  Tarhala FIN Recurve Men          
  Anne Lantee FIN Compound Women          
  Jari Haavisto FIN Compound Men          
  Marko Jarvenpaa FIN Compound Men          
  Hannu Kari FIN Compound Men          
                 
FRA France / La France / Franciaország            
  Raphaël Petit Minuesa FRA Barebow Junior Men          
  Christine Gauthé FRA Barebow Women          
  Bernard Dumon FRA Barebow Men          
  Marion Vives FRA Recurve Junior Women          
  Fabien Cochin FRA Recurve Junior Men          
  Carole Ferriou FRA Recurve Women          
  Jerome Bidault FRA Recurve Men          
  Damien Pigeaud FRA Recurve Men          
  Emeline Salmon FRA Compound Junior Women          
  Julien Boileau FRA Compound Junior Men          
  Chrystelle Garitat FRA Compound Women          
  Françoise Volle FRA Compound Women          
  Stephane Dardenne FRA Compound Men          
  Jeremie Thierry FRA Compound Men          
                 
GBR Great Britain / La Grande-Bretagne / Nagy-Britannia          
  Elizabeth Rees GBR Barebow Junior Women          
  Louise Rees GBR Barebow Junior Women          
  Robert Mallon GBR Barebow Junior Men          
  Victoria Kalmaru GBR Barebow Women          
  Joanne Walker GBR Barebow Women          
  Andrew Rees GBR Barebow Men          
  Naomi Folkard GBR Recurve Women          
  Michelle Kiddy GBR Recurve Women          
  Amy Oliver GBR Recurve Women          
  Peter Frost GBR Recurve Men          
  Jon Shales GBR Recurve Men          
  Alan Wills GBR Recurve Men          
  Alex Bridgman GBR Compound Junior Men          
  Tracey Anderson GBR Compound Women          
  Lucy Holderness GBR Compound Women          
  Christie-Lee Westman GBR Compound Women          
  Tapani  Kalmaru GBR Compound Men          
                 
GER Germany / L'Allemagne / Németország          
  Frederik Althoff GER Barebow Junior Men          
  Manja Conrad GER Barebow Women          
  Monika Jentges GER Barebow Women          
  Josef Meyer GER Barebow Men          
  Florian Dorer GER Recurve Junior Men          
  Elena  Richter GER Recurve Women          
  Lisa Unruh GER Recurve Women          
  Sven Giesa GER Recurve Men          
  Sebastian Rohrberg GER Recurve Men          
  Florian Oswald GER Compound Junior Men          
  Ulrike Wiese GER Compound Women          
  Jens Asbach GER Compound Men          
  Marcus Laube GER Compound Men          
                 
HUN Hungary / La Hongrie / Magyarország            
  Akos Schaffer HUN Barebow Junior Men          
  Botond Veres HUN Barebow Junior Men          
  Kata Laszlo HUN Barebow Women          
  Erika Papp HUN Barebow Women          
  Zsuzsanne Somogyi HUN Barebow Women          
  István Kakas HUN Barebow Men          
  Geza Kutti HUN Barebow Men          
  Laszlo Varga HUN Barebow Men          
  Erika Kovacs HUN Recurve Junior Women          
  Dora Regoczi HUN Recurve Junior Women          
  Andrea Telki HUN Recurve Junior Women          
  Pal Csoregh HUN Recurve Junior Men          
  Judit Barbocz HUN Recurve Women          
  Krisztina Palinkas HUN Recurve Women          
  Aliz Sandor HUN Recurve Women          
  Karoly Buzas HUN Recurve Men          
  Csaba Gajdos HUN Recurve Men          
  Nandor Kosy HUN Recurve Men          
  Fanni Bognar HUN Compound Junior Women          
  Vivien Csitkovics HUN Compound Junior Women          
  Nikoletta Nagy HUN Compound Junior Women          
  Laszlo Boka HUN Compound Junior Men          
  Zoltan Zsebok HUN Compound Junior Men          
  Leonora Czaban HUN Compound Women          
  Beata Kiraly HUN Compound Women          
  Edina Szucs HUN Compound Women          
  Lajos Hevesi HUN Compound Men          
  Laszlo Kis HUN Compound Men          
  Tibor Ondrik HUN Compound Men          
                 
IRI Islamic Republic of Iran / République islamique d'Iran / Iráni Iszlám Köztársaság          
  Mohammed Mehdi Safaei IRI Barebow Men          
  Shahram Mohammadi IRI Compound Men          
                 
IRL Ireland / L'Irlande / Írország            
  Rohan O'Duill IRL Barebow Men          
  Niall Doyle IRL Recurve Men          
  Robert Hall IRL Compound Men          
                 
ISR Israel / Israël / Izrael              
  Eric Soroker ISR Compound Men          
                 
ITA Italy / L'Italie / Olaszország              
  Elenora Strobbe ITA Barebow Junior Women          
  Marco Spano ITA Barebow Junior Men          
  evelina Cataldo ITA Barebow Women          
  Luciana Pennacchi ITA Barebow Women          
  Daniele Belloti ITA Barebow Men          
  Sergio Massimo Cassiani ITA Barebow Men          
  Giuseppe Seimandi ITA Barebow Men          
  Elena Morabito ITA Recurve Junior Women          
  Marco Morello ITA Recurve Junior Men          
  Anna Botto ITA Recurve Women          
  Jessica Tomasi ITA Recurve Women          
  Marisa Fabietti ITA Recurve Women          
  Michele Frangilli ITA Recurve Men          
  Luca Palazzi ITA Recurve Men          
  Marco Seri ITA Recurve Men          
  Anastasia Anastasio ITA Compound Junior Women          
  Francesco Mucci ITA Compound Junior Men          
  Francesca Peracino ITA Compound Women          
  Amalia Stucchi ITA Compound Women          
  Roberta Telani ITA Compound Women          
  Alessandro Biagi ITA Compound Men          
  Silvio Giorcelli ITA Compound Men          
  Antonio Pompeo ITA Compound Men          
                 
JPN Japan / Japon / Japán              
  Hiromi Takano JPN Barebow Women          
  Momoko Ueno JPN Recurve Women          
  Yu Ishizu JPN Recurve Men          
  Naomi Maeda JPN Compound Women          
  Kazuya Seki JPN Compound Men          
                 
LTU Lithuania / Lituanie / Litvánia            
  Kipras Lamauskas LTU Barebow Junior Men          
  Laura Urvakyte LTU Barebow Women          
  Nerijus Svedas LTU Barebow Men          
                 
MNE Montenegro / Monténégro / Montenegró          
  Milan Sekularac MNE Compound Men          
                 
NED Netherlands / La Pays-Bas / Hollandia            
  Sjan Dijck van NED Barebow Women          
  Hans Hout van NED Barebow Men          
  Inge Jong de NED Recurve Women          
  Xander Holl NED Recurve Men          
  Inge Enthoven NED Compound Women          
  Sander Dolderman NED Compound Men          
                 
NOR Norway / La Norvège / Norvégia            
  Rune Naeri NOR Barebow Men          
  Paul Andre Hagen NOR Recurve Junior Men          
  Marius Halvorsen NOR Recurve Junior Men          
  Eivind Lie NOR Recurve Junior Men          
  Njaal Aamaas NOR Recurve Men          
  Sigmund Lindberget NOR Recurve Men          
                 
SLO Slovenia / La Slovénie / Szlovénia            
  Marko Berus SLO Barebow Junior Men          
  Irena Janezic SLO Barebow Women          
  Sandi Drame SLO Barebow Men          
  Mihael Kosec SLO Barebow Men          
  Marjan Podrzaj SLO Barebow Men          
  Ana Umer SLO Recurve Junior Women          
  Ales Marinko SLO Recurve Junior Men          
  Klemen Pavacic SLO Recurve Junior Men          
  Dolores Čekada SLO Recurve Women          
  Matija Žlender SLO Recurve Men          
  Aja Janežič SLO Compound Junior Women          
  Aljaz Mavsar SLO Compound Junior Men          
  Darja Romanec SLO Compound Women          
  Žare Krajnc SLO Compound Men          
  Dejan Sitar SLO Compound Men          
  Slavko Tursic SLO Compound Men          
                 
SRB Republic of Serbia / La Serbie / Szerb Köztársaság          
  Ljubisa Urosevic SRB Compound Men          
                 
SUI Switzerland / La Suisse / Svájc            
  Nathalie Dielen SUI Recurve Women          
                 
SWE Sweden / La Suéde / Svédország            
  Kalle Puman SWE Barebow Junior Men          
  Lina Bjorklund SWE Barebow Women          
  Erik Jonsson SWE Barebow Men          
  Bobby Larsson SWE Barebow Men          
  Martin Ottosson SWE Barebow Men          
  Christine Bjerendal SWE Recurve Women          
  Elin Kattstrom SWE Recurve Women          
  Björn Jonsson SWE Recurve Men          
  Mikael Olsson SWE Recurve Men          
  Isabell Danielsson SWE Compound Women          
  Ulrika Sjowall SWE Compound Women          
  Christian Hedvall SWE Compound Men          
  Morgan Lundin SWE Compound Men          
                 
USA United States / États-Unis / Egyesült Államok          
  Hardy Trafford USA Barebow Junior Men          
  Becky Nelson-Harris USA Barebow Women          
  Lori Prichard-Beller USA Barebow Women          
  Julie Robinson USA Barebow Women          
  Avram Granett USA Barebow Men          
  Daryl Harris USA Barebow Men          
  Skip Trafford USA Barebow Men          
  Heather Trafford USA Recurve Junior Women          
  Miriam Trafford USA Recurve Junior Women          
  Rachael Trafford USA Recurve Junior Women          
  Brandi Mantha USA Recurve Women          
  Nancey Tsai USA Recurve Women          
  Timm Hines USA Recurve Men          
  Michael Quayle USA Recurve Men          
  Victor Wunderle USA Recurve Men          
  Hunter  Jackson USA Compound Junior Women          
  Kayleigh Rogers USA Compound Junior Women          
  Levi Cyr USA Compound Junior Men          
  Sean Elza USA Compound Junior Men          
  Adam Gallant USA Compound Junior Men          
  Lora Gravlin USA Compound Women          
  Crystal Parker USA Compound Women          
  Amanda Sisson USA Compound Women          
  Dave Cousins USA Compound Men          
  Rod Menzer USA Compound Men          
  Kevin Wilkey USA Compound Men          
                 
FITA JUDGES              
  Tom Green USA Chairman          
  Cesar Araujo MEX Judge          
  Jay Ben-Ari ISR Judge          
  Fulvio Cantini ITA Judge          
  Didier Gras FPO Judge          
  Friedrich Karle GER Judge          
  Klaus Lykkebaek DEN Judge          
  Pol Ney LUX Judge          
  Karen O'Malley AUS Judge          
  Irena Rosa SLO Judge          
  Myat Soe MYA Judge          
  Henk Wagemakers NED Judge          
  Poh Tiong Wee SIN Judge          
  Shinji Egashira JPN Alternate          
  Kam-Ming Yu HKG Alternate          
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
 
  • English
  • Dutch
  • Francais
Calendar of events
Nov 2017
S M T W T F S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Full Calendar
Upcoming events
Next field
Count to
20. August 2014, 10:00
Time left
0 days
0 hours
0 minutes
Who's Online
Visitors
Visitors: 37443494
HenZ