Home
Main Menu
Home
Photo Gallery
Calendar
Shop
Membership
Results
News
About us
Weblinks
Mugshots
Contact
Using photomaterial
Downloads
FAQ
Partners
Sitemap
WC Croatia 2014
Overview
August 17th
August 18th
August 19th
August 20th
August 21st
August 22nd
August 23rd
August 24th
EC Italy 2013
Overview
Login Form





Lost Password?
Participants EC 2011 per country
Participants EC 2011 per country
AUT   Austria         
    Andrea Raigel   AUT   Barebow Women
    Franz Haberler   AUT   Barebow Men
    August Kerschbacher   AUT   Barebow Men
    Elisabeth  Grube   AUT   Recurve Women
    Heribert Dornhofer   AUT   Recurve Men
    Petra Goebel   AUT   Compound Women
    Gerald Bernhuber   AUT   Compound Men
    Bruno Kobath   AUT   Compound Men
             
BEL   Belgium         
    Zoé Göbbels   BEL   Recurve Junior Women
    Marina Prélipcean   BEL   Recurve Women
             
CRO   Croatia         
    Vedran Orlić   CRO   Recurve Junior Men
    Domagoj Buden   CRO   Compound Junior Men
    Mario Vavro   CRO   Compound Junior Men
    Maja Orlić   CRO   Compound Junior Women
    Dubravka Kiđemet    CRO   Compound Women
    Ivana Buden    CRO   Compound Women
    Anđelo Šuvak   CRO   Compound Junior Men
    Dalibor Vedriš   CRO   Compound Men
    Lovro Vrlec   CRO   Compound Men
    Damir Marošević   CRO   Barebow Men
             
CZE   Czech Republic         
    Martina Macková   CZE   Barebow Women
    Milan Hladil   CZE   Barebow Men
    Richard Kocourek   CZE   Barebow Men
    Petr Rada   CZE   Recurve Junior Men
    Jakub Laciga   CZE   Recurve Junior Men
    Ondrej Knize   CZE   Recurve Men
    Aleš Vankát   CZE   Compound Men
             
ESP   Spain         
    Cristina Gonzalez   ESP   Barebow Women
    David Garcia   ESP   Barebow Men
    Sebastian Juanola Codina   ESP   Barebow Men
    Ana María Lacosta López-Alda ESP   Compound Women
    José Maria Rodriquez   ESP   Compound Men
    Gonzalo Sanchez   ESP   Compound Men
             
FIN   Finland        
    Anne Viljanen   FIN   Barebow Women
    Pasi Ahjokivi   FIN   Barebow Men
    J Salonen   FIN   Barebow Men
    Iida Niskanen   FIN   Recurve Junior Women
    Anne Backman   FIN   Recurve Women
    Jonna Raivio   FIN    Recurve Women
    Hannu Nevalainen   FIN   Recurve Men
    Juhana Rüster   FIN   Recurve Men
    Vesa Vaajamäki   FIN   Recurve Men
    Aki Virtanen   FIN   Recurve Men
    Anne Lantee   FIN   Compound Women
    Sanna Leivonen   FIN   Compound Women
    Jari Haavisto   FIN   Compound Men
    Marko Järvenpää   FIN   Compound Men
    Hannu Kari   FIN   Compound Men
             
FRA   France        
    Christine Gauthé   FRA   Barebow Women
    Eliette Lalouer   FRA   Barebow Women
    Tanguy Bidaud   FRA   Barebow Men
    Marion Vives   FRA   Recurve Junior Women
    Marine Metzinger   FRA   Recurve Women
    Quentin Baraer   FRA   Recurve Junior Men
    Damien Pigeaud   FRA   Recurve Men
    Aurelien Rabanet   FRA   Recurve Men
    Emeline Salmon   FRA   Compound Women
    Chrystelle Garitat   FRA   Compound Women
    Teddy Torlet   FRA   Compound Men
             
GBR   Great Britain         
    Elizabeth Rees   GBR   Barebow Junior Women
    Victoria Kalmaru   GBR   Barebow Women
    Sharon Pennell   GBR   Barebow Women
    Robert Mallon   GBR   Barebow Junior Men
    Andrew Rees   GBR   Barebow Men
    Michelle Kiddy   GBR   Recurve Women
    Mark Nesbitt   GBR   Recurve Junior Men
    Peter Frost   GBR   Recurve Men
    Jon Shales   GBR   Recurve Men
    Daisy Clark   GBR   Compound Junior Women
    Tracey Anderson   GBR   Compound Women
    Lucy Holderness   GBR   Compound Women
    Alex Bridgman   GBR   Compound Junior Men
    Luke Pennell   GBR   Compound Junior Men
    Gary Cole   GBR   Compound Men
    Greg Hill   GBR   Compound Men
    Neil Wakelin   GBR   Compound Men
             
GER   Germany        
    Manja Conrad   GER   Barebow Women
    Monika Jentges   GER   Barebow Women
    Henrik Hornung   GER   Barebow Junior Men
    Karl-Heinz Clauter   GER   Barebow Men
    Elena Richter   GER   Recurve Women
    Daniela Klesmann   GER   Recurve Women
    Manuel Oswald   GER   Recurve Junior Men
    Sven Giesa   GER   Recurve Men
    Sebastian Rohrberg   GER   Recurve Men
    Silke Höttecke   GER   Compound Women
    Martina Schacht   GER   Compound Women
    Timo Schott   GER   Compound Junior Men
    Marcus Laube   GER   Compound Men
    Axel Langweige   GER   Compound Men
             
HUN   Hungary        
    István Kakas   HUN   Barebow Men
    Geza Kutti   HUN   Barebow Men
    Karoly Buzás   HUN   Recurve Men
    Laszlo Bóka   HUN   Compound Junior Men
             
IRL   Ireland        
    Melanie Jane Lawther   IRL   Compound Women
             
ITA   Italy         
    Elenora Strobbe   ITA   Barebow Junior Women
    Roberta Rondini   ITA   Barebow Women
    Luciana Pennacchi   ITA   Barebow Women
    Luca Castagnoli   ITA   Barebow Junior Men
    Giuseppe Seimandi   ITA   Barebow Men
    Ferruccio Berti   ITA   Barebow Men
    Antonio Bianchini   ITA   Barebow Men
    Francesca Bajno   ITA   Recurve Junior Women
    Irene Franchini   ITA   Recurve Women
    Anna Botto   ITA   Recurve Women
    Jessica Tomasi   ITA   Recurve Women
    Marco Morello   ITA   Recurve Junior Men
    Luca Palazzi   ITA   Recurve Men
    Marco Seri   ITA   Recurve Men
    Giuliano Palmioli   ITA   Recurve Men
    Sabrina Franzoi   ITA   Compound Junior Women
    Amalia Stucchi   ITA   Compound Women
    Roberta Telani   ITA   Compound Women
    Eugenia Salvi   ITA   Compound Women
    Fabio Ibba   ITA   Compound Junior Men
    Silvio Giorcelli   ITA   Compound Men
    Antonio Pompeo   ITA   Compound Men
    Antonio Carminio   ITA   Compound Men
    Evelina Cataldo   ITA   Barebow Junior Women
             
LTU   Lithuania         
    Vilius Svedas   LTU   Compound Junior Men
    Vladas Sigauskas   LTU   Compound Men
    Jelena Babinina   LTU   Compound Women
    Nerijus Svedas   LTU   Barebow Men
             
NED   Netherlands         
    Sjan van Dijck   NED   Barebow Women
    Twan Cleven   NED   Barebow Men
    Marleen Domburg   NED   Recurve Women
    Frank Baets   NED   Recurve Men
    Inge Enthoven   NED   Compound Women
    Franciska de Groot   NED   Compound Women
    Bas Tonnaer   NED   Compound Men
             
NOR   Norway         
    Paul Andre Hagen   NOR   Recurve Junior Men
    Marius Halvorsen   NOR   Recurve Junior Men
    Eivind Lie   NOR   Recurve Junior Men
    Njaal Aamaas   NOR   Recurve Men
    Sigmund Lindberget   NOR   Recurve Men
    Petter Hjelle   NOR   Compound Men
             
SLO   Slovenia         
    Nerina Cezar   SLO   Barebow Women
    Marko Berus   SLO   Barebow Junior Men
    Sandi Drame   SLO   Barebow Men
    Mihael Kosec   SLO   Barebow Men
    Marjan Podržaj   SLO   Barebow Men
    Aleš Marinko   SLO   Recurve Junior Men
    Dolores Čekada   SLO   Recurve Women
    Adam Prestor   SLO   Recurve Men
    Aja Janežič   SLO   Compound Junior Women
    Nina Vavtar   SLO   Compound Junior Women
    Toja Černe   SLO   Compound Women
    Arne Černe   SLO   Compound Junior Men
    Stas Modic   SLO   Compound Junior Men
    Luka Stoševski   SLO   Compound Junior Men
    Dejan Sitar   SLO   Compound Men
             
SUI   Switzerland         
    Viktor Erb   SUI   Compound Men
             
SVK   Slovakia        
    Miroslav Bojcun   SVK   Compound Men
    Milan Bombuskar   SVK   Compound Men
             
SWE Sweden        
    Lina Björklund   SWE   Barebow Women
    Kalle Puman   SWE   Barebow Junior Men
    Erik Jonsson   SWE   Barebow Men
    Bobby Larsson   SWE   Barebow Men
    Martin Ottosson   SWE   Barebow Men
    Sandra Andersson   SWE   Recurve Junior Women
    Cecilia Blomberg   SWE   Recurve Junior Women
    Christine Bjerendal   SWE   Recurve Women
    Elin Kättström   SWE   Recurve Women
    Tobias Blomgren   SWE   Recurve Junior Men
    Niklas Andersson   SWE   Recurve Men
    Viktor Lundström   SWE   Compound Junior Men
    Isabell Danielsson   SWE   Compound Women
    Morgan Lundin   SWE   Compound Men
    Peter Grip   SWE   Compound Men
    Andreas Norèn   SWE   Compound Men
             
EMAU   Judges        
    Jay Ben-Ari   Chair    
    Flemming Skjoldborg   Judge    
    Marco Cattani   Judge    
    Neil Foden   Judge    
    Patrick Wiggeleer   Judge    
    Peter Holt   Judge    
    Robert Erica   Judge    
    Svetlana Vran   Judge    
    Vladimir Šincek   Judge    
 
  • English
  • Dutch
  • Francais
Calendar of events
Sep 2017
S M T W T F S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Full Calendar
Upcoming events
Next field
Count to
20. August 2014, 10:00
Time left
0 days
0 hours
0 minutes
Who's Online
Visitors
Visitors: 36398474
HenZ