Home arrow Participants
Main Menu
Home
Photo Gallery
Calendar
Shop
Membership
Results
News
About us
Weblinks
Mugshots
Contact
Using photomaterial
Downloads
FAQ
Partners
Sitemap
WC Croatia 2014
Overview
August 17th
August 18th
August 19th
August 20th
August 21st
August 22nd
August 23rd
August 24th
EC Italy 2013
Overview
Login Form





Lost Password?
Particpants WC 2012 per country
    Name   Country   Category        
ARG   Argentina                
    Jorge Alberto Herreros   ARG   Recurve Men        
    Jose Luis Rey   ARG   Recurve Men        
    Pedro Ariel Sosa   ARG   Recurve Men        
    Maria Eugenia Gonzalez   ARG   Compound Women        
    Alfredo Marko Cafure   ARG   Compound Men        
    Rodrigo Perez Rios   ARG   Compound Men        
    Santiago Regnasco   ARG   Compound Junior Men        
    Gabriel Dante Vozza   ARG   Barebow Men        
                     
AUS   Australia                
    Michael Fisher   AUS   Barebow Men        
    Michael Turner   AUS   Barebow Men        
    Frances Atkins   AUS   Barebow Women        
    Samantha Crawford   AUS   Barebow Women        
    Trudy Scott   AUS   Barebow Women        
    Daniel Freid   AUS   Compound Junior Men        
    Harry Neve   AUS   Compound Junior Men        
    Penelope  Vissariou   AUS   Compound Junior Women        
    Peter  Bennett   AUS   Compound Men        
    Grahame Benson   AUS   Compound Men        
    Diann Benson   AUS   Compound Women        
    Fiona Guest   AUS   Compound Women        
    Rachel Morgan   AUS   Compound Women        
    Alec Potts   AUS   Recurve Junior Men        
    Luana Geng   AUS   Recurve Junior Women        
    Jessica Greenstein   AUS   Recurve Junior Women        
    Shenna Wu   AUS   Recurve Junior Women        
    Jarryd Greitschus   AUS   Recurve Men        
    Mitchell James   AUS   Recurve Women        
    Kirsten Filmer   AUS   Recurve Women        
                     
AUT   Austria                
    Martin Agginger   AUT   Barebow Men        
    Franz  Haberler   AUT   Barebow Men        
    August Kerschbacher   AUT   Barebow Men        
    Reingild Linhart   AUT   Barebow Women        
    Andrea Raigel   AUT   Barebow Women        
    Gerald  Bernhuber   AUT   Compound Men        
    Klaus Bittermann   AUT   Compound Men        
    Bruno Kobath   AUT   Compound Men        
    Petra  Goebel   AUT   Compound Women        
    Heribert  Dornhofer   AUT   Recurve Men        
    Laurence Baldauff   AUT   Recurve Women        
                     
BEL   Belgium                
    Zoé  Göbbels   BEL   Recurve Women        
    Marina Prélipcean   BEL   Recurve Women        
    Francis Notenboom   BEL   Recurve Men        
    Renaud Domanski   BEL   Compound Junior Men        
                     
CRO   Croatia                
    Vedran Orlić   CRO   Recurve Junior Men        
    Ivana Buden   CRO   Compound Women        
    Ivan Mustapic   CRO   Compound Men        
    Robert Brnad   CRO   Compound Men        
    Maja Orlić   CRO   Compound Junior Women        
    Domagoj Buden   CRO   Compound Junior Men        
    Petar Kovacevic   CRO   Compound Junior Men        
    Mario Vavro   CRO   Compound Junior Men        
                     
CZE   Czech Republic                 
    Jana Bednarova   CZE   Recurve Women        
    Ondrej Knize   CZE   Recurve Men        
    Jakub Laciga   CZE   Recurve Men        
    Eliska Hrachova   CZE   Recurve Junior Women        
    Daniel Havel   CZE   Recurve Junior Men        
    Petr Rada   CZE   Recurve Junior Men        
    Jan Zapletal   CZE   Recurve Junior Men        
    Filip Reitmeier   CZE   Compound Men        
    Aleš Vankát   CZE   Compound Men        
    Martina Mackova   CZE   Barebow Women        
    Boris Gruntorad   CZE   Barebow Men        
    Milan Hladil   CZE   Barebow Men        
    Richard Kocourek   CZE   Barebow Men        
                     
ESP   Spain                
    Josep Alcazar   ESP   Compound Men        
    José Maria Rodriquez   ESP   Compound Men        
    Gonzalo Sanchez   ESP   Compound Men        
    David Garcia Fernandez   ESP   Barebow Men        
    Sebastian Juanola Codina   ESP   Barebow Men        
                     
FIN   Finland                
    Juuso Huhtala   FIN   Recurve Men        
    Juhana Ruster   FIN   Recurve Men        
    Vesa Vaajamaki   FIN   Recurve Men        
    Jonna Raivio   FIN   Recurve Women        
    Jaakko Hepola   FIN   Recurve Junior Men        
    Samppa Raittila   FIN   Recurve Junior Men        
    Mirjam Tuokkola   FIN   Recurve Junior Women        
    Jari Haavisto   FIN   Compound Men        
    Marko Jarvenpaa   FIN   Compound Men        
    Asko Kilpia   FIN   Compound Men        
    Anne Lantee   FIN   Compound Women        
    Sanna Leivonen   FIN   Compound Women        
    Pasi Ahjokivi   FIN   Barebow Men        
    Sune Lindberg   FIN   Barebow Men        
    Raimo Pihlajaniemi   FIN   Barebow Men        
    Anne Viljanen   FIN   Barebow Women        
                     
FRA   France                
    Aurelien Rabanet   FRA   Recurve Men        
    Jean-Charles Valladont   FRA   Recurve Men        
    Sophie Dodemont   FRA   Recurve Women        
    Solenn Marion   FRA   Recurve Women        
    Marina Szendey   FRA   Recurve Women        
    Quentin Baraer   FRA   Recurve Junior Men        
    Julien Vandenbaviere   FRA   Recurve Junior Men        
    Damien Pigeaud   FRA   Recurve Men        
    Clothilde Poupeney   FRA   Recurve Junior Women        
    Marion Vives   FRA   Recurve Junior Women        
    Christophe Doussot   FRA   Compound Men        
    Teddey Torlet Volle   FRA   Compound Men        
    Sandrine Vandionat-Frangilli   FRA   Compound Women        
    Olivier Roy   FRA   Barebow Men        
    Christine Gauthe   FRA   Barebow Women        
    Eliette Lalouer   FRA   Barebow Women        
                     
GBR   Great Britain                
    Elizabeth Rees   GBR   Barebow Women        
    Louise Rees   GBR   Barebow Junior Women        
    Robert Mallon   GBR   Barebow Junior Men        
    Victoria Kalmaru   GBR   Barebow Women        
    Thoma Duncan   GBR   Recurve Men        
    Mark Farrow   GBR   Recurve Men        
    Naomi Folkard   GBR   Recurve Women        
    Jacqueline Wilkinson   GBR   Recurve Women        
    Patrick  Huston   GBR   Recurve Junior Men        
    Mark Nesbitt   GBR   Recurve Junior Men        
    Jon Shales   GBR   Recurve Men        
    Bryony Pitman   GBR   Recurve Junior Women        
    Alex Bridgman   GBR   Compound Junior Men        
    Tracey Anderson   GBR   Compound Women        
    Lucy Holderness   GBR   Compound Women        
    Gary Cole   GBR   Compound Men        
    Tapani  Kalmaru   GBR   Compound Men        
    Jordan Mitchell   GBR   Compound Junior Men        
    Daisy Clark   GBR   Compound Junior Women        
    Andrew Rees   GBR   Barebow Men        
    Ruth Gilmour   GBR   Barebow Women        
    Evangeline Rawlings   GBR   Barebow Junior Women        
                     
GER   Germany                
    Thomas Zillinski   GER   Recurve Men        
    Manja Conrad   GER   Barebow Women        
    Monika Jentges   GER   Barebow Women        
    Ute Von Schilling   GER   Recurve Women        
    Eike Jacob   GER   Recurve Junior Men        
    Elena  Richter   GER   Recurve Women        
    Silke Hoettecke   GER   Compound Women        
    Sven Giesa   GER   Recurve Men        
    Sebastian Rohrberg   GER   Recurve Men        
    Timo Schott   GER   Compound Junior Men        
    Ernst  Crome   GER   Barebow Men        
    Richard Kiesmann   GER   Barebow Men        
    Jens Asbach   GER   Compound Men        
    Marcus Laube   GER   Compound Men        
    Ulrike Koini   GER   Barebow Women        
    Henrik Hornung   GER   Barebow Junior Men        
                     
HUN   Hungary                
    István Kakas   HUN   Barebow Men        
    Karoly Buzas   HUN   Recurve Men        
    Csaba Gajdos   HUN   Recurve Men        
                     
ITA   Italy                
    Elenora Strobbe   ITA   Barebow Women        
    Massimiliano Mandia   ITA   Recurve Men        
    Marco Seri   ITA   Recurve Men        
    Luciana Pennacchi   ITA   Barebow Women        
    Grazia Pina Monaco   ITA   Recurve Women        
    Annalisa Agamennoni   ITA   Recurve Junior Men        
    Giuseppe Seimandi   ITA   Barebow Men        
    Andrea Leotta   ITA   Compound Men        
    Marco Morello   ITA   Recurve Junior Men        
    Anna Botto   ITA   Recurve Women        
    Jessica Tomasi   ITA   Recurve Women        
    Elena Crespi   ITA   Compound Women        
    Katia D'Agostino   ITA   Compound Women        
    Luca Palazzi   ITA   Recurve Men        
    Fabio Ibba   ITA   Compound Junior Men        
    Sabrina Franzoi   ITA   Compound Junior Women        
    Ferruccio Berti   ITA   Barebow Men        
    Giovanni Chiossi   ITA   Barebow Men        
    Amalia Stucchi   ITA   Compound Women        
    Roberta Rondini   ITA   Barebow Women        
    Carlo Cogo   ITA   Barebow Junior Men        
    Silvio Giorcelli   ITA   Compound Men        
    Antonio Pompeo   ITA   Compound Men        
    Evelina Cataldo   ITA   Barebow Junior Women        
                     
JPN   Japan                
    Yuki Hayashi   JPN   Recurve Women        
    Satoko Tenjin   JPN   Compound Women        
    Asami Endo   JPN   Barebow Women        
    Naomi Maeda   JPN   Compound Women        
                     
LTU   Lithuania                
    Vilius Švedas   LTU   Compound Junior Men        
    Nerijus Švedas   LTU   Barebow Men        
                     
MNE   Montenegro                
    Milan Sekularac   MNE   Compound Men        
                     
NED   Netherlands                
    Sjan van Dijck   NED   Barebow Women        
    Twan Cleven   NED   Barebow Men        
    Sandra van der Looy   NED   Recurve Junior Women        
    Jan Verhoeven   NED   Recurve Men        
    Sander Dolderman   NED   Compound Men        
                     
NOR   Norway                
    Morten Boe   NOR   Compound Men        
    Paul Andre Hagen   NOR   Recurve Junior Men        
    Petter Hjelle   NOR   Compound Men        
    Eivind Lie   NOR   Recurve Junior Men        
    Njaal Aamaas   NOR   Recurve Men        
    Sigmund Lindberget   NOR   Recurve Men        
    Runa Grydeland   NOR   Compound Junior Women        
                     
NZL   New Zeeland                
    Anne Mitchell   NZL   Compound Women        
                     
SLO   Slovenia                
    Marko Berus   SLO   Barebow Junior Men        
    Jan Rijavec   SLO   Recurve Junior Men        
    Brina Bozic   SLO   Recurve Junior Women        
    Mihael Kosec   SLO   Barebow Men        
    Marjan Podrzaj   SLO   Barebow Men        
    Ana Umer   SLO   Recurve Junior Women        
    Toja Cerne   SLO   Compound Women        
    Klemen Pavačič   SLO   Recurve Junior Men        
    Arne Cerne   SLO   Compound Junior Men        
    Matija Žlender   SLO   Recurve Men        
    Aja Janežič   SLO   Compound Junior Women        
    Luka Stosevski   SLO   Compound Junior Men        
    Jurij Plesko   SLO   Barebow Men        
    Andreja Izgorsek   SLO   Barebow Women        
    Dejan Sitar   SLO   Compound Men        
    Slavko Tursic   SLO   Compound Men        
                     
SUI   Switzerland                
    Claudio Dioguardi   SUI   Recurve Men        
    Emilien Mingard   SUI   Recurve Junior Men        
    Viktor Erb   SUI   Compound Men        
    Serge Fardel   SUI   Barebow Men        
                     
SVK   Slovakia                
    Miroslav Bojcun   SVK   Compound Men        
                     
SWE   Sweden                
    Kalle Puman   SWE   Barebow Men        
    Lina Björklund   SWE   Barebow Women        
    Niklas Andersson   SWE   Recurve Men        
    Bobby Larsson   SWE   Barebow Men        
    Martin Ottosson   SWE   Barebow Men        
    Jonathan Andersson   SWE   Recurve Junior Men        
    Elin Kättström   SWE   Recurve Women        
    Björn Jonsson   SWE   Recurve Men        
    Jesper Fredriksson   SWE   Recurve Junior Men        
    Sandra Andersson   SWE   Recurve Junior Women        
    Ulrika Sjöwall   SWE   Compound Women        
    Magnus Edstrom   SWE   Compound Men        
    Morgan Lundin   SWE   Compound Men        
    Peter Grip   SWE   Compound Men        
                     
UGA   Uganda                
    Enock Busulwa   UGA   Recurve Men        
    Joseph Mubiru   UGA   Recurve Men        
    Augustine Mugerwa   UGA   Recurve Men        
    Esther Asimwe   UGA   Recurve Women        
    Aisha Mwesigye   UGA   Recurve Women        
    Sarah Namuli   UGA   Recurve Women        
                     
URU   Uruguay                
    Diego Rios Bonifacino   URU   Barebow Men        
                     
USA   United States                
    Jake Kaminski   USA   Recurve Men        
    Joseph Mcglyn   USA   Recurve Men        
    Wyndell Wilhelm   USA   Recurve Men        
    Heather Koehl   USA   Recurve Women        
    Jory Schroeder   USA   Recurve Women        
    Nancey Tsai   USA   Recurve Women        
    Joshua Raby   USA   Recurve Junior Men        
    Hardy Trafford   USA   Recurve Junior Men        
    Kit Flick   USA   Recurve Junior Women        
    Heather Trafford   USA   Recurve Junior Women        
    Miriam Trafford   USA   Recurve Junior Women        
    Jesse Broadwater   USA   Compound Men        
    Dave Cousins   USA   Compound Men        
    Rod Menzer   USA   Compound Men        
    Hunter Jackson   USA   Compound Women        
    Paige Pearce   USA   Compound Women        
    Hunter Barthels   USA   Compound Junior Men        
    Jeramy Clayton Nelson Baugh   USA   Compound Junior Men        
    Evan Scudner   USA   Compound Junior Men        
    Emily Fischer   USA   Compound Junior Women        
    Kayleigh Rogers   USA   Compound Junior Women        
    Allison Williams   USA   Compound Junior Women        
    Alan Eagleton   USA   Barebow Men        
    Ty Pelfrey   USA   Barebow Men        
    Benny Rogers   USA   Barebow Men        
    Becky Nelson-Harris   USA   Barebow Women        
    Charlene Trafford       Barebow Women        
    Kathyrn Fischer       Barebow Junior Women        
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
 
  • English
  • Dutch
  • Francais
Calendar of events
Sep 2017
S M T W T F S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Full Calendar
Upcoming events
Next field
Count to
20. August 2014, 10:00
Time left
0 days
0 hours
0 minutes
Who's Online
We have 10 guests online
Visitors
Visitors: 36384783
HenZ